Môj povoľebný bôľ

Autor: | 18.6.2006 o 15:26 | Karma článku: 9,87 | Prečítané:  2927x

Od týchto volieb som očakával všeličo. Mnohých vecí som sa obával, v mnohé som dúfal. Ale ani v tom najhoršom sne mi nenapadlo, že návrat najarogantnejšieho politika na Slovensku bude taký rázny. 270230 hlasov, 270230 ľudí pridávajúcich sa na stranu drzosti, bezočivosti, intríg. 270230 prejavov netolerancie voči jednému národu v jeden deň. Nerozumiem tomu.

A pritom nie sme vždy takí. Ochotne prijímame povedzme americkú kultúru, kilometre vzdialenú. Okrem pár antiglobalistov proti nej neprotestuje takmer nik. Ochotne prijímame anglický jazyk a okrem hŕstky pracovníkov Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra proti tomu nik nenamieta. Povinná angličtina nám neprekáža. Maďarský film Hukkle (Čkavka) na STV nedávno uviedli akoby sa písal Huckle a bol anglický. Stačilo tak málo - prečítať to po slovensky.

Nerozumiem tomu. Zloba a nenávisť a odpor a nepochopenie a odstup a podozrievavosť a urážanie. Jediné, čo prezentuje politiku SNS. Slota bez problémov priznáva, že im nezáleží na rozdieloch medzi pravicou a ľavicou. Je im jedno, či budú jednotlivé rezorty postupovať tak alebo onak. Na čom jedinom záleží, je zbaviť sa Maďarov. Výrok "ja proti Maďarom nič nemám" v preklade znamená, že mu na nich neprekáža nič a nič od nich nechce. Až na pár detailov - aby prestali rozprávať po maďarsky, prestali udržiavať svoju kultúru, atď., aby prestali byť Maďarmi.

Keď som odchádzal z volebnej miestnosti, prichádzali mladí chlapci, ktorí hlasno nadávali na Maďarov. Pokiaľ neboli na dovolenke v Štúrove, živého Maďara ešte nestretli. Našťastie nie všetci z nich už majú právo voliť, utešoval som sa. Dlho som voliť ísť nechcel. Posledným popudom, aby som šiel, bola moja mama. Zahlásila totiž, že by volila Slotu. Chvalabohu v piatok odchádzala na dovolenku. Kde sa to v nás berie? Čoho sa bojíme? Zostali sme spolu s Jánom Slotom uväznení v devätnástom storočí? Cítime krivdu? Akú?

Skutočne tomu nerozumiem. Môj kamarát Pavol mi raz poradil, aby som sa nepokúšal porozumieť všetkému. Samotné slovo 'rozumieť' vraj už zahŕňa rozum. Porozumieť sa dá teda iba tomu, čo rozum má. Neviem.

Len jedno mi dodáva nádej. Chlapci pred našim domom aj dnes s úsmevom játszanakujú labdarúgás.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Zabije trikrát viac Slovákov ako autonehody

Ako funguje očkovanie a prečo sú antivakcinačné hnutia.

DOMOV

Kočnera volali Brucho. Tóth sa potajme radil s hovorcom Penty

Tóth sa Kočnerovi obrátil chrbtom.


Už ste čítali?